internetový armádní magazín
Pancir-SM - sériová výroba v roce 2018
Sériová výroba nových ruských protiletadlových hybridních komplexů Pancir-SM bude zahájena v roce 2018 (program je o 2 až 3 roky opožděn). V současné době jsou již dokončeny všechny konstrukční a přípravné práce a stavba finálních prototypů bude nejspíše provedena ještě do konce letošního roku, nejpozději počátkem roku příštího.
Pro komplex Pancir-SM je připraven zcela nový kolový podvozek 8x8 navržený společností Kamaz (ala Tajfun) i alternativní pásový pozvozek. Pancir-SM vývojově navazuje na své předchůdce - komplexy Pancir-S a Pancir-S1, které jsou všeobecně velmi vysoce hodnoceny. Pancir-S byl vyvinut počátkem devadesátých let a později byl radikálně přepracován na verzi Pancir-S1, a to především za účelem realizace exportních zakázek do Spojených arabských emirátů, kam byl dodáván na kolových podvozcích 8x8 německé společnosti MAN. Komplexy jsou vybaveny dvojicí dvouhlavňových rychlopalných kanónů ráže 30 mm a osmi až dvanácti raketovými řízenými střelami s radiolokačním navedením. Komplexy jsou určeny především k objektové protivzdušné obraně blízké zóny a jsou schopny ničit i malorozměrné cíle letící ve velmi malých výškách. V současné době jsou tyto komplexy provozovány v Rusku, Spojených arabských emirátech, Alžírsku, Iráku a Sýrii.
vylepšený Pancir-S1 (Pancir-S2) na letošní výstavě Army 2016
(foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)
Pancir-SM bude disponovat novou elektrooptickou stanicí a novým radarovým modulem s anténou s aktivními fázovanými poli. Tato nová zařízení umožňují zvýšení detekčního dosahu až na 75 km (Pancir-S1 - 40 km) a posunutí okraje zóny možného postřelování cílů až na 40 km (Pancir-S1 - 20 km). Komplex bude mít více typů střeleckých vozidel, která ponesou celkově několikanásobně více raketových řízených střel. Militarybox, CC BY-SA
Diskusní téma: Pancir-SM - sériová výroba v roce 2018
—————
—————
—————
—————
—————
—————
—————
—————
—————
Záznamy: 1 - 10 ze 10